ÚNMZ | 2.400 m2

Kanceláře

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a zkušebnictví se rozhodl rekonstruovat své sídlo na Těšnově, a hledal proto na dva roky náhradní prostory. Požadoval cenově dostupný objekt s menšími samostatnými kancelářemi, zasedacími místnostmi i možností zřídit malý obchod.

Klient ze státní správy má oproti klientům z komerční sféry svá specifika. Celou transakci provází více schvalovacích procesů, konečné slovo má pak takzvaná dislokační komise, které je třeba předložit návrh nových prostor se všemi podmínkami. Úřad zároveň potřeboval vzhledem k blížícímu se termínu rekonstrukce vše vyřešit poměrně rychle.

Protože si udržujeme komplexní přehled o situaci na trhu, byli jsme schopni nabídnout adekvátní řešení. V naší nabídce byla budova na Palmovce, v níž dlouhá léta sídlila televize Prima. Její předností byla relativní blízkost dosavadnímu sídlu úřadu, poloha přímo u stanice metra, nízké nájemné, které odpovídalo stavu objektu, i možnost parkování. Klient totiž potřeboval 12 až 15 parkovacích míst, což ve středu města nebývá jednoduché zadání.

Jako obvykle jsme předložili i další varianty, ale pro klienta byla budova na Palmovce jasnou volbou. Nakonec si tam pronajal zhruba 2.300 metrů čtverečních. Díky našemu dobrému vztahu s pronajímatelem se vše podařilo zvládnout během tří měsíců.

„Velkou přidanou hodnotu měla pro klienta daná lokalita. Výjimečná pak byla rychlost, s jakou se vše uskutečnilo. Vyjednali jsme i opci na prodloužení pronájmu o šest měsíců, kdyby se protáhla rekonstrukce vlastního sídla úřadu,“ říká Štefan Ličartovský z oddělení kanceláří 108 AGENCY.

Zpět