01listopad2022

Lenka Šindelářová moderovala panel na konferenci Real Estate Market Autumn 2022

12. října se uskutečnila podzimní konference Real Estate Market Autumn 2022, kterou pořádalo Stavební fórum. Součástí akce byla panelová diskuse na téma Investice, kterou moderovala Lenka Šindelářová z investičního oddělení 108 AGENCY.

Již 21. ročník konference nabídl možnost setkání s předními českými odborníky napříč různými obory. Jednou z náplní konference byli i podnětné diskuse nad aktuálními tématy, především o vývoji a trendech na poli českého realitního trhu, developmentu a investic.

Lenka Šindelářová, moderátorka panelové diskuse, popisuje současnou situaci na investičním trhu: „Přes ochlazení investiční aktivity, za kterým stojí především nárůst nákladů na financování a nejistota ohledně budoucího ekonomického a geopolitického vývoje, jsme se shodli, že kvalitně spravované nemovitosti v dobré lokalitě, které splňují požadavky ESG a jsou energeticky efektivní by měly současnou situaci přestát dobře. Proti dekompresi výnosových měr působí výrazný nárůst nájemného především v segmentu špičkových kanceláří a skladů.“

Děkujeme Stavebnímu fóru za vydařenou organizaci a těšíme se na další setkání.

Zpět